20 Aralık 2015 Pazar

Yararsız Bir Yazı Daha
  Herkese selam! Depresif Merdiven Çocuk oturum açtı. Aslında yazacak adam akıllı bir şey olmamasına rağmen içimdeki yazma aşkına engel olamadım. Dün tüm gün yatıp ölümle ilgili düşünmüşken bugün mutlu hissediyorum. Ruh halimin bu kadar çabuk değişebilmesi sinirlerimi bozuyor. Son günlerde anime izlemeye başladım -özlemişim-. Bu aralar yurilerden gidiyorum, içimdeki yuri sevgisi gittikçe artıyor.
 Bu arada her hafta psikoloğa gittiğimi biliyor muydunuz? Okulun ücretsiz rehberlik servisini sömürüyorum. Daha önce toplu terapiye katıldığımı yazmıştım. Heh, bıraktım onu. Aradığımı bulamadım çünkü. Ne arıyordum ki zaten? Terapinin amacı sosyal fobili insanlara yardım etmekti. ama çok sıkıldığım için bıraktım. Sonra bir arkadaşımın ısrarlarıyla kişisel görüşme için randevu aldım. Hoş, sadece iki haftadır gidiyorum şu anlık bir yorum yapamayacağım. Her şeyden kaçma eğiliminde olduğum için bir daha randevu almayayım diyorum ama ikidir adam benimle çıkışa kadar gelip ben randevu alana kadar bekliyor. (Kaçma eğilimimi fark etti belki de.) Bana iyi gelen her şeyden neden kaçmak istiyorum?  Belki de bu hafta psikoloğumun dediği gibi kendimi çok değersiz gördüğüm için. Kendime olan bakışımı anlattığımda suratında şaşkın bir ifade oluştu zaten. Sürekli ''Hayatta önemsediğim tek kişi kendimim.'' dememe rağmen bunun koca bir yalan olduğunu biliyorum. Ben kendimle yaşayamıyorum.
 Bir hafta önce birkaç günlüğüne eve gittim. Biraz kafa toplamak ve yalnız kalmak için. Aslında istediğim tek şeyin odama tıkılıp kalmak ve hiç dışarı çıkmamak olduğunu fark ettim. Ne okumak istiyorum ne de çalışmak. (Hayır, tabii ki de zengin koca hayali de kurmuyorum.) Bunu anneme söylediğimde azar işitmeyi beklesem de beni şaşırtacak şekilde ''İstemiyorsan okuma.'' dedi. Çok şaşırdım ve okulu bırakmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. Şu anlık tam bir karar vermedim. Sanırım kendime biraz zaman daha vereceğim.
 Geçen gün bir sunum yaptım. Nasıl olur hiç anlamam ama ne zaman sunum yapsam insanlardan iltifatlar duyarım. Sunumu yapıp oturduğumda hoca diğerlerine sunum hakkında yorum yapmalarını istedi. (Her öğrenciye yaptı bunu tabii.) Arkadaşlarım benim için ''Çok ciddiydi.'' ''Kendine çok güveniyordu.'' gibi olumlu yorumlarda bulundular. En son hoca benim güçlü bir kız olduğumu söyledi. (Alt tarafı beş dakika sunum yaptık yahu.) Gülümsedim ve teşekkür ettim. İçten içe böylesine çökmüşken dışımdan nasıl güçlü gözükebildiğimi merak ettim.

9 yorum:

 1. Annen senin doğru kararı vereceğini düşündüğü için böyle bir cevap vermiş olmalı. Çünkü o da, arkadaşların gibi senin aslında güçlü biri olduğunu biliyor. Evet, sen güçlü bir kızsın. Sadece kendini verecek bir şey bulamadın daha. Çok değer vereceğin ve onun için mücadele edeceğin bir şey olduğunda (bu sensin belki de) hayata yeniden sarılacaksın bence. :) Yazmaya devam et. Seni okumayı seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki annemin öyle bir yargıyla bunu söylediğini sanmıyorum. :) Bende kendimi verebileceğim bir şey bulunca düzeleceğime inanıyorum. Güzel yorumların için çok teşekkürler Roromiya. ^^

   Sil
 2. Bence de sen çok güçlü birisin Merdiven Çocuk! Şimdi bu söylenebilecek en güzel şey değil belki (Hele Roromiya'nın yorumunun üstüne. (Üstüne derken her zaman kullandığımız mecaz anlamında diyorum canım, yoksa blogger'ın yorum sistemine göre, ki tesadüfen yorumlarımız arasındaki farka uyar bir şekilde, altına geleceğini biliyorum bu arada. (Afferin sana.))) ama en kötü şey de sayılmaz, değil mi? Gerçekten içimden geçerek söylediğime emin olabilirsin en azından.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada tavsiye edebileceğin yuri var mı? (Ve üstteki yorumu (Bu sefer gerçek anlamıyla üstteki.) görmezden gelebilirsin.)

   Sil
  2. Benim için böyle düşünmene çok sevindim Alice ^^ Teşekkürler.
   Bu arada yuri alemini yeni keşfetmekteyim, zevklerim biraz daha oturunca tavsiyelerim olur. :)

   Sil
 3. Roromiya ile Alice-san’ın sözlerinin yanında belki biraz tekerrürü anımsatacak lafızlarım lakin, hakikatten çok güçlü birisin Merdiven Çocuk. Şayet güçlü biri olmasan hislerini satırlarına aktaramaz, çevrene yansıtamazdın. Hayata karşı oldukça güçlüsün. Güçlüsün ki, çevrendekiler de bunun farkında. Umarım o mutluluğun daim olur, "mutlu hissediyorum" deyince, ne kadar sahih, ne kadar hoş bir söz demeden duramadım. Yazdıklarını seviyorum, zira içten. Kimse mutluluğun üzerinde ki hissiyatı sade ama bu kadar 'içten' anlatamazdı bence. Dilerim de yazmaya devam edersin. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel yorumun için teşekkürler River. ^^ Beni içten bulmana sevindim. :)

   Sil
 4. Merdiven çocuk, çok yazmasan da uzun süredir seni takip ediyorum. Ama senin kız olduğunu az önce öğrendim o_O

  Nolur kızma bana :'(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ya buna neden kızayım ki? :D Problem değil. ^^

   Sil