22 Ağustos 2015 Cumartesi

 Selam. Şu an bu yazıyı internet bağlantısı olmayan bir yerden yazıyorum eve gider gitmez yayınlayacağım. Aslında aklımda buraya gelmeden önce internet paketi yapmak vardı ama yine eskisi gibi internete gereğinden fazla bağlanmaya başladığımı fark ettim. Yani uzaklaşmalıydım. Çünkü internetin hayatımdaki en önemli şey olduğu zamanlara dönmek istemiyorum. Peki bu sıralar ne yaptım? Bir süredir tüm vaktimi internette harcadığım için adam akıllı bir şey yapamıyordum. Burda internet olmadığı için öncelikle düşünecek çok vaktim oldu. Bu zamana kadar % 50 emin olduğum durumdan artık % 80 eminim. Bundan emin olmak beni rahatlatır sanıyordum ama düşündüğüm gibi olmadı. İleride bunun hakkında yazabilirim. Kaç aydır elim kitaplara gitmiyordu burda yapacak bir şey olmadığı için bol bol okudum. İyi oldu. (Yine aynı şekilde kaç aydır müzik de dinlemiyordum müzik dinledim.) Bir de ne zamandır yazmak istediğim hikayemsi şeyin ilk bölümünü yazıyorum. Bloğa koyar mıyım bilemiyorum?  Zaten kimsenin de okuyacağını sanmıyorum. (Ama yüksek ihtimal koyacağım. ) Buna ek olarak burdayken salça, komposto ve erişte yapmayı öğrendim. Bunlar ne işime yarayacak bilmiyorum. Yalnız eskiden bir tane domatesi bile saatlerce soyarken artık tam bir "soyma ustası" oldum. (O kadar domates/şeftali soymanın karşılığı. ) Gerçi özellikle baş parmağım hep kesik içinde kaldı. Neyse o kadar olsun. Ama artık eve dönmek istiyorum. Burda ruhum yaşlanıyor.
 Bugün hikayemsi şeyin ilk bölümünü tamamlamayı düşünüyorum. Hikayenin ilk şekline göre karakterler ve mekanlar bayağı değişti. Yani sadelestirmek zorundaydım sonuçta burda roman yazmıyorum. (Öf şekerim bitti yenisini almak için aşağı inmeye useniyorum.)  Saçma gelebilir ama yazdıklarımın fazla begenilmesini nedense istemiyorum. Bunun sebebi benim de çok begenilen seylere karsi on yargili olmam olabilir. Hayır bu "Ben farklı olmalıyım. " düşüncesi değil. Çok beğenilen şeylerin hep basit olduğunu dusunmusumdur. Sonuçta herkes begenip seviyorsa bu eser herkes tarafından anlaşılmış demektir. Herkes tarafından anlasilmissa benim gozumde bir derinliği yoktur. Neyse. Yazmak iyi hissettiriyor. Bu yüzden yazıyorum ve bu hikayemsi seyi bitirmek zorundaymış gibi hissediyorum. Zaten bloğa bu yuzden koyacağım. Bana bitirmem icin baski yapsın diye. Yoksa dosyalar arasında unutulup gidiyor. Neyse bu yazacagim sey de cok heyecanlı olaylar olacagini sanmıyorum. Hatta olabildiğince sıkıcı ve durağan yazmaya çalışacağım. Bence okumayın.
Not: Yazıyı telefonda yazdım Türkçe harfler olmadığı sonradan düzeltiyordum ama bazı yerleri düzeltmeye üşendim. Kalsın böyle.
Not 2: Son yazılarım pek özensiz ve amaçsız oldular bundan sonra daha iyi yazılar koyacağım. (galiba)
Not 3: Bloğun griliği içimi kararttı, değiştirdim biraz. Bi de sıkıldım eski ismime geri döndüm.

6 yorum:

 1. Bloğun yeni halini çok beğendim. Güle güle kullan. :)
  Bence önemli olan istediğini yazabilmen. Başkaları tarafından beğenilmek de, beğenilmemek de sana kalan bir şey değil. Zaten herkes aynı şeyi sevemez.
  Çok beğenilen şeylerin basitten öte, herkesin hayalini kurduğu şeyler olduğunu düşünürüm ben. Ama yine de olay örgüsü, karakterler, dilin akıcılığı gibi etkenler farklı bir etki uyandırır insanda. O çok sevdiğimiz kitaplara benzer yüzlerce kitap olabilir. Ama onu diğerlerinden ayıran birçok da etmen vardır. Belki de o etmenler uğruna popüler olabilmiştir... Ucu açık bir yorum oldu ama seni okuyanların olduğunu göstermek istedim biraz. Kimsenin okumadığını düşünme. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. ^^
   Evet senin açıklaman daha iyi oldu aslında. Ben olaya çok önyargılı yaklaşıyorum sanırım. :)

   Sil
 2. Kafasında bir şeyler kurgulayabilen ve bunları sözcüklere aktarabilmek insanlar gerçekten hayran olunası kişiler olduğunu düşünüyorum, lütfen kendini hafife alma. Hiç kimse okumadan kimse okumayacak diye yargılama. Bazen istemesen bile ilgi çeker ve okunur.
  Ben de çoğu popüler şeye burun kıvıran biriyim ama daha farklı bir sebepten. Popüler olan her şeye direk basit olarak nitelendirmek bana göre pek doğru değil ama doğruluk payı olan bir şey.
  Bloğun gri hali benim gözüme hitap ediyordu ama rağmen turuncu bence çok daha güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Yuichi ~.~
   Yazdığım gibi ben çok önyargılıyım ve bu huyum yüzünden güzel eserleri de kaçırıyorum. ^^'

   Sil
 3. Bloğun gerçekten çok güzel olduğunu, ayrıca bir okuyucun daha olduğunu ve o hikayeyi mutlaka yazman ve buraya koyman gerektiğini bir de ben belirtmek istedim.

  YanıtlaSil